Voedselverspilling tegengaan
Wist je dat Nederlanders thuis gemiddeld ruim 33 kilo eten per persoon per jaar verspillen? Brood, groenten en fruit zijn de meest weggegooide producten, terwijl ze juist uitstekend te gebruiken zijn voor een smakelijke maaltijd. De SoepTruc laat zien dat je van restgroenten bijvoorbeeld nog een heerlijke soep kunt bereiden.
Het initiatief
Marloes en Cristel van stichting Pioniers van de Toekomst zijn de drijvende krachten achter dit initiatief. Met de SoepTruc willen zij consumenten op een positieve manier bewust maken van voedselverspilling. Daarom verzamelen ze in de weken voorafgaand aan de SoepTruc ingrediënten die anders weggegooid zouden worden. De koks van Renne Streekproducten uit Nagele bereiden hier een heerlijke soep van. Hierdoor zijn de soepen niet alleen duurzaam, maar ook nog eens puur lokaal!
Cristel en Marloes: “Een soep is een eenvoudige manier om restgroenten te bereiden: van pompoen tot pastinaak, er is altijd wel iets te combineren. Zo laten we zien dat je thuis ook creatief kunt omgaan met groenten die misschien al wat langer liggen.”
Kom proeven!
Bij de SoepTruc kunnen jong en oud ontdekken hoe lekker het is om van anders weggegooide producten een heerlijke soep te maken. Iedereen is welkom om langs te komen en een kom soep te proeven. Bovendien wordt er een leuke winactie georganiseerd en een aantal activiteiten voor de kinderen.